Den Matek - termín, zajímavosti a tipy na dárky

25.04.2021

My z krámku v Krásném domově si myslíme, že oslavou našich maminek by měl být každý den, a také každý den bychom - je-li to jen trochu možné - měli své maminky alespoň obejmout.
Přesto neuškodí využít právě Den matek k obdarování našich maminek nějakým dárkem, maličkostí, která jim vykouzlí úsměv na rtech. 

Asi všichni (nebo alespoň většina z nás) se shodneme, že Den matek je krásný svátek, který je rozšířen po celém světě. Oficiálně připadá den matek na druhou květnou neděli.  U nás se začal slavit roku 1923, a to díky propagátorce Alici Masarykové. Po druhé světové válce byl komunistickou garniturou poněkud upozaděn a z politických důvodů byl propagandisticky vyzdvihován MDŽ - Mezinárodní den žen připadající na 8. březen. Změna nastala po roce 1989, kdy se opět začal slavit Den matek i veřejně.

Letos den matek připadá na 9.května.

Typickým dárkem ke Dni matek jsou květiny a drobné dárky, které matky často dostávají hlavně od svých dětí. Tento akt vděku svých dětí jistě ocení každá z nich. 

Pro ty z Vás, kteří soudíte, že si maminka přeci jen zaslouží něco víc než "pouze" kytici, jsme nachystali celou řadu skvělých tipů, kterými se svým maminkám zcela jistě zavděčíte. Z naší speciální "maminkovské" řady vybíráme zejména krásné hrníčky, sady na kávu a čaj a taky krásné knihy na recepty. Radost udělá i symbolický dárek, jako je třeba vařečka s vyřezaným srdíčkem s mašličkou. Zcela určitě uděláte parádu našimi originálními dřevěnými prkénky, která jsou jak dekorační, tak mají praktické využití. Ať už na servírování nebo krájení. Jsou opatřeny vypalovaným nápisem "Nejlepší maminka" a nezapomněli jsme ani na ty s nápisem "Nejlepší babička", neboť je-li žena babičkou, musí být i matkou. Zřejmě velká většina z nás se shodne, že je to právě maminka, která vytváří domov. Za tou veškerou snahou a pílí je ovšem kus odevzdané energie. Kromě vlastního přičinění též můžeme práci našim maminkám značně zjednodušit nějakým pomocníkem do kuchyně a že jich u nás najdete!

Tipy na dárky pro maminky jsme Vám naskládali do foto galerie: